Klub Beztíže

Místo konání:Na Balkáně 2866/17a, 13000 Praha 3
Otevírací doba:
Pondělí: 14:00 - 19:00 - otevřeno i o školních prázdninách
Úterý: 14:00 - 19:00 - otevřeno i o školních prázdninách
Čtvrtek: 14:00 - 19:00 - otevřeno i o školních prázdninách
Pátek: 14:00 - 19:00 - otevřeno i o školních prázdninách
  
Popis činnosti:Nízkoprahový klub pro děti a mládež ve věku 11-21 let z Prahy 3 a okolí.

Nízkoprahový klub je chráněný prostor, snadno dostupný všem sociálním skupinám dětí a mladých lidí, kteří sem přicházejí dobrovolně. Jeho služby jsou poskytovány zdarma a anonymně. Klub návštěvníkům a návštěvnicím nabízí atraktivní prostředí, vybavení i program. Kromě zábavy a rozvojových aktivit poskytuje poradenství, odborný sociální servis a klade důraz na prevenci rizikových jevů (např. záškoláctví, experimentování s drogami, riziková sexualita, nebezpečné trávení volného času). Pravidelně se tu scházejí mladí lidé z okolí pobavit se s kamarády, promluvit si s pracovníky a pracovnicemi klubu, dozvědět se nové informace a naučit se nové dovednosti.

Pracovníci a pracovnice Beztíže jsou jim zde oporou nejen v obtížných, ale i každodenních životních situacích – pomáhají jim hledat práci či bydlení, asistují při komunikaci s úřady, pomáhají se školou a motivují je ke smysluplnému trávení volného času.

Pojem nízkoprahový znamená, že „práh“ (tedy možnost využívat dané služby) je skutečně nízký, aby byl klub co nejdostupnější potřebným dětem a mladým lidem. Stále zde ovšem platí určitá minimální pravidla (žádné násilí, drogy atd.), která vytváří bezpečný prostor.

Vybavení:počítače, deskové hry, sportovní vybavení, hudební nástroje (elektronické bicí, kytara, klávesy, mikrofony, djembe, cajon, bedny aj.), vybavení v kosmetickém koutku, xbox, boxovací panák a další...
Poznámka:Kromě nízkoprahového klubu Beztíže na Žižkově provozujeme i Klub Beztíže² v Nuslích, dále poskytujeme terénní služby na Praze 2, 3 a 10.
Web:http://beztize.cz
Kont. osoba:Bc. Klára Grombířová, DiS.
Telefon:770 141 571
E-mail:grombirova@ulita.cz
  
Aktualizováno:01.11. 2021

Organizátor

Dům dětí a mládeže Praha 3 - Ulita
Na Balkáně 2866/17a, Praha 3, 130 00
* Musíte zadat alespoň jednu z položek